32 249 80 55
PL / EN

Historia

Firma Handlowo Usługowa „Dora Food” istnieje na rynku od 1995 roku. Właścicielem i głównym technologiem jest Arkadiusz Dorobisz – absolwent Akademii Rolniczej we Wrocławiu, na wydziale technologii żywności. Decyzja o podjęciu własnej działalności i tworzeniu autorskich mieszanek przyprawowych i funkcjonalnych dla przemysłu spożywczego miała swoje źródło w zamiłowaniu do branży, wieloletnim doświadczeniu i tradycjach rodzinnych.
 
Na początku, działalność opierała się głównie o dystrybucję środków funkcjonalnych i przypraw pochodzących z kilku firm z branży spożywczej. Firma prowadziła działalność na dzierżawionym od PSS Społem w Chorzowie obiekcie przy ul. Gałeczki. Z czasem, bazując na swojej bogatej wiedzy właściciel rozpoczął samodzielnie komponować preparaty funkcjonalne i mieszanki przyprawowe.

Przełomowym momentem w rozwoju firmy był rok 2005, kiedy powstał nowy obiekt w Chorzowie przy ul. Składowej 30c. Pojawiły się tym samym możliwości zwiększenia produkcji, między innymi poprzez zakup dodatkowych urządzeń. Inwestycja umożliwiła także uruchomienie własnej produkcji środków funkcjonalnych, firma zwiększyła zatrudnienie i rozszerzyła  grono dystrybutorów i odbiorców.

 

Od 2018 roku "Dora Food" działa w formie spółki komandytowej.